Voľby 24. októbra 2026

Kto vyhral voľby 2026

Primátori 12 miest, predsedovia 8 krajov a starostovia 4 mestských častí: hlasy, percentá a účasť, rozpočty a zadlženosť, a sledovanie toho, či zvolení konajú podľa svojich postojov.

Výsledky Štatistického úradu SR

Ako sa zhoduješ so zvolenými? Kalkulačka stále funguje: odpovedz na 25 otázok a porovnaj sa so zvoleným primátorom a predsedom kraja aj s ostatnými kandidátmi.

Porovnaj sa so zvolenými

Primátori miest

Zvolení primátori v 12 mestách, ktoré pokrývala kalkulačka. Podiel je z platných hlasov.

VoľbaZvolený/áPodiel a hlasyÚčasť
BratislavaMatúš ValloTeam Bratislava / PS / SaS / Demokrati64,36 %121 846 hlasov47,4 %
KošiceLadislav LörincKošická strana39,89 %27 364 hlasov37,11 %
PrešovFrantišek OľhaDemokrati / PS / DS-ODS40,69 %12 125 hlasov44,19 %
ŽilinaPeter FiabáneNezávislý41,22 %11 854 hlasov42,98 %
Banská BystricaJán NoskoNezávislý / Smer-SD / Hlas-SD46,78 %12 629 hlasov44,47 %
NitraMarek HattasTím kraj Nitra / PS / SaS / KDH / Demokrati / Hnutie Slovensko50,66 %13 459 hlasov41 %
TrnavaEva NemčovskáNezávislá / Lepšia Trnava60,47 %13 411 hlasov42 %
TrenčínJán ForgáčNezávislý69,17 %12 413 hlasov39,66 %
MartinMichal UherčíkSaS / PS / KDH / Hnutie Slovensko / Demokrati / OKS39,06 %6 546 hlasov39,33 %
PopradJozef KrálikNezávislý49,91 %8 088 hlasov41,01 %
MichalovceMiroslav DufinecSmer-SD / Hlas-SD / SNS / Sme rodina / SMS45,4 %4 410 hlasov34,51 %
Spišská Nová VesDávid DemečkoHlas-SD / Smer-SD / Sme rodina / Republika / Konzervatívci – Kresťanská únia37,48 %4 176 hlasov40,83 %

Predsedovia krajov

Všetkých osem predsedov krajov svoj post obhájilo.

VoľbaZvolený/áPodiel a hlasyÚčasť
Bratislavský kraj (BSK)Juraj DrobaTeam Bratislava / PS / SaS / Demokrati70,96 %188 732 hlasov46,5 %
Trnavský kraj (TTSK)Jozef ViskupičPS / SaS / KDH / Demokrati / Hnutie Slovensko / OKS / Magyar Fórum54,04 %103 083 hlasov44,4 %
Trenčiansky kraj (TSK)Jaroslav BaškaSmer-SD / Hlas-SD / SNS / Republika57,44 %119 827 hlasov47,5 %
Nitriansky kraj (NSK)Branislav BecíkHlas-SD / Smer-SD / Republika50,47 %115 058 hlasov45,3 %
Žilinský kraj (ŽSK)Erika JurinováNezávislá / Hnutie Slovensko / KDH / Za ľudí / NOVA / SaS / PS / Demokrati / OKS / ODS / Konzervatívci52,06 %134 617 hlasov50,1 %
Banskobystrický kraj (BBSK)Ondrej LunterNezávislý / SaS / Hlas-SD / KDH / PS / Maďarská aliancia64,81 %135 971 hlasov46,2 %
Prešovský kraj (PSK)Milan MajerskýKDH / Hnutie Slovensko / SaS / Za ľudí / Konzervatívci-KÚ / PS48,77 %138 819 hlasov49,9 %
Košický kraj (KSK)Rastislav TrnkaNezávislý / Maďarská aliancia32 %76 421 hlasov42,5 %

Starostovia mestských častí

Štyri najväčšie mestské časti Bratislavy a Košíc, ktoré sme mali v zozname kandidátov.

VoľbaZvolený/áPodiel a hlasyÚčasť
Bratislava-Staré MestoMatej VagačPS / Team Bratislava / SaS / Demokrati62,18 %11 588 hlasov46 %
Bratislava-PetržalkaJán HrčkaNezávislý / Strana Krajina54,36 %22 665 hlasov46,4 %
Košice-Staré MestoIgor HoléczyPS / Demokrati / Za ľudí / Maďarská aliancia40,68 %2 690 hlasov37,88 %
Košice-ZápadMarcel VrchotaSaS / PS / Za ľudí / Hnutie Slovensko / Demokrati / DS-ODS32,32 %3 317 hlasov34,7 %

Sľuby pod lupou

Pred voľbami sme od každého kandidáta zbierali postoje k 25 konkrétnym otázkam. Pri zvolených primátoroch a predsedoch krajov teraz sledujeme, či konajú v súlade s nimi. Pri každej voľbe nižšie rozbaľ „Sľuby pod lupou“.

SledujemePlní saSplnenéV rozpore s postojom

Stav meníme len na základe overiteľného zdroja: hlasovania zastupiteľstva, schváleného rozpočtu, uznesenia alebo oficiálneho vyhlásenia. Pri kandidátoch, ktorí odpovede neoverili, ide o postoje, ktoré sme odhadli z verejných zdrojov, a tak ich aj označujeme.

Primátori 12 miest: podrobne

Primátor

Bratislava

Matúš Vallo
Zvolený
Matúš Vallo
Team Bratislava / PS / SaS / Demokrati
64,36 % · 121 846 hlasov
  • Matúš Vallo64,36 % · 121 846 hl.
  • Jozef Ráž32,32 % · 61 183 hl.
  • Zuzana Šubová1,82 % · 3 451 hl.
  • Ľubomír Geci0,79 % · 1 502 hl.
  • Odstúpení kandidáti (2)0,69 % · 1 312 hl.
Účasť 202647,4 %Rozpočet 2026761 mil. €Na obyvateľa1 601 €Zadlženosť46 %Poslanci45
Sľuby pod lupou: Matúš Vallo

Načítavam postoje…

Účasť 47,4 % (196 611 z 415 017 voličov). Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Postoj · Topky.
Rozpočet a dlh: Schválený rozpočet HM SR Bratislavy 2026, INEKO.

Primátor

Košice

Ladislav Lörinc
Zvolený
Ladislav Lörinc
Košická strana
39,89 % · 27 364 hlasov
  • Ladislav Lörinc39,89 % · 27 364 hl.
  • Jaroslav Polaček21,52 % · 14 766 hl.
  • Martin Mudrák18,68 % · 12 816 hl.
  • Lenka Kovačevičová12,41 % · 8 513 hl.
  • Alexander Riabov4,63 % · 3 177 hl.
  • Ladislav Lőrincz2,03 % · 1 397 hl.
  • Miroslav Sabol0,55 % · 378 hl.
  • Alexander Székely0,26 % · 181 hl.
Účasť 202637,11 %Rozpočet 2026438 mil. €Na obyvateľa1 921 €Zadlženosť35 %Poslanci51
Sľuby pod lupou: Ladislav Lörinc

Načítavam postoje…

Účasť 37,11 %. Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Košičák.
Rozpočet a dlh: Schválený rozpočet mesta Košice 2026, INEKO.

Primátor

Prešov

František Oľha
Zvolený
František Oľha
Demokrati / PS / DS-ODS
40,69 % · 12 125 hlasov
  • František Oľha40,69 % · 12 125 hl.
  • Pavel Hagyari24,12 % · 7 187 hl.
  • Rastislav Mochnacký13,3 % · 3 964 hl.
  • Artúr Benes8,54 % · 2 545 hl.
  • Martin Eštočák6,8 % · 2 027 hl.
  • Svetlana Pavlovičová6,53 % · 1 948 hl.
Účasť 202644,19 %Rozpočet 2025155 mil. €Na obyvateľa1 761 €Zadlženosť39 %Poslanci31
Sľuby pod lupou: František Oľha

Načítavam postoje…

Účasť 44,19 % (30 396 z 68 781 voličov). Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Prešovák.
Rozpočet a dlh: Schválený rozpočet mesta Prešov 2025, INEKO.

Primátor

Žilina

Peter Fiabáne
Zvolený
Peter Fiabáne
Nezávislý
41,22 % · 11 854 hlasov
  • Peter Fiabáne41,22 % · 11 854 hl.
  • Rastislav Johanes28,52 % · 8 203 hl.
  • Peter Cibulka22,07 % · 6 348 hl.
  • Miroslav Sokol3,2 % · 921 hl.
  • Michal Milo2,9 % · 834 hl.
  • Anton Kozlík1,52 % · 439 hl.
  • Ivan Magát0,4 % · 116 hl.
  • Bohumil Kostolný odstúpil/a0,13 % · 39 hl.
Účasť 202642,98 %Rozpočet 2024165 mil. € odhadNa obyvateľa1 964 €Zadlženosť28 %Poslanci31
Sľuby pod lupou: Peter Fiabáne

Načítavam postoje…

Účasť 42,98 %. Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Žilinák.
Rozpočet a dlh: Záverečný účet mesta Žilina 2024, odhad pre 2025, INEKO.

Primátor

Banská Bystrica

Ján Nosko
Zvolený
Ján Nosko
Nezávislý / Smer-SD / Hlas-SD
46,78 % · 12 629 hlasov
  • Ján Nosko46,78 % · 12 629 hl.
  • Diana Javorčíková42,94 % · 11 591 hl.
  • Matúš Molitoris6,94 % · 1 875 hl.
  • Marian Kotleba2,84 % · 769 hl.
  • Tomáš Sobota odstúpil/a0,37 % · 102 hl.
  • Ondrej Vereš odstúpil/a0,09 % · 25 hl.
Účasť 202644,47 %Rozpočet 2024130 mil. € odhadNa obyvateľa1 757 €Zadlženosť32 %Poslanci31*
Sľuby pod lupou: Ján Nosko

Načítavam postoje…

Účasť 44,47 %. Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Bystričák.
Rozpočet a dlh: Záverečný účet mesta Banská Bystrica 2024, odhad pre 2025, INEKO.

Primátor

Nitra

Marek Hattas
Zvolený
Marek Hattas
Tím kraj Nitra / PS / SaS / KDH / Demokrati / Hnutie Slovensko
50,66 % · 13 459 hlasov
  • Marek Hattas50,66 % · 13 459 hl.
  • Igor Kršiak39,1 % · 10 379 hl.
  • Marek Illéš6,3 % · 1 685 hl.
  • Zuzana Uhríková3,9 % · 1 041 hl.
Účasť 202641 %Rozpočet 2024115 mil. € odhadNa obyvateľa1 716 €Zadlženosť25 %Poslanci31*
Sľuby pod lupou: Marek Hattas

Načítavam postoje…

Účasť 41 % (27 101 z 66 075 voličov). Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Topky.
Rozpočet a dlh: Záverečný účet mesta Nitra 2024, odhad pre 2025, INEKO.

Primátor

Trnava

Eva Nemčovská
Zvolená
Eva Nemčovská
Nezávislá / Lepšia Trnava
60,47 % · 13 411 hlasov
  • Eva Nemčovská60,47 % · 13 411 hl.
  • Branislav Baroš30,9 % · 6 848 hl.
  • Martin Pullmann3,7 % · 826 hl.
  • Andrea Čajková3,4 % · 744 hl.
  • Jozef Obselka1,2 % · 267 hl.
Účasť 202642 %Rozpočet 2026114 mil. € odhadNa obyvateľa1 818 €Zadlženosť28 %Poslanci31*
Sľuby pod lupou: Eva Nemčovská

Načítavam postoje…

Účasť 42 % (22 740 z 54 190 voličov). Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Topky.
Rozpočet a dlh: Rozpočet mesta Trnava 2026; dlh podľa INEKO 2024 (odhad), INEKO.

Primátor

Trenčín

Ján Forgáč
Zvolený
Ján Forgáč
Nezávislý
69,17 % · 12 413 hlasov
  • Ján Forgáč69,17 % · 12 413 hl.
  • Miloš Mičega23,42 % · 4 203 hl.
  • Danica Birošová4,86 % · 873 hl.
  • Michal Bratranec2,53 % · 455 hl.
Účasť 202639,66 %Rozpočet 58 mil. € odhadNa obyvateľa1 055 €Zadlženosť30 %Poslanci25
Sľuby pod lupou: Ján Forgáč

Načítavam postoje…

Účasť 39,66 %. Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Trenčínak.
Rozpočet a dlh: vlastný odhad, INEKO.

Primátor

Martin

Michal Uherčík
Zvolený
Michal Uherčík
SaS / PS / KDH / Hnutie Slovensko / Demokrati / OKS
39,06 % · 6 546 hlasov
  • Michal Uherčík39,06 % · 6 546 hl.
  • Milan Ftorek21,64 % · 3 627 hl.
  • Ján Danko20,95 % · 3 511 hl.
  • Pavol Zemko9,96 % · 1 669 hl.
  • Igor Hubáček2,7 % · 453 hl.
  • Matej Turzo2,53 % · 424 hl.
  • Renáta Habrunová1,39 % · 233 hl.
  • Jozef Petráš0,9 % · 151 hl.
  • Marek Belák odstúpil/a0,85 % · 143 hl.
Účasť 202639,33 %Rozpočet 202672 mil. € odhadNa obyvateľa1 440 €Zadlženosť35 %Poslanci25
Sľuby pod lupou: Michal Uherčík

Načítavam postoje…

Účasť 39,33 %. Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Žilinák.
Rozpočet a dlh: Odhad 2026 (rozpočet mesta Martin 2024 = 68,9 mil. €, rastúci trend); prepočet na 49 997 obyv.; dlh podľa INEKO (odhad), INEKO.

Primátor

Poprad

Jozef Králik
Zvolený
Jozef Králik
Nezávislý
49,91 % · 8 088 hlasov
  • Jozef Králik49,91 % · 8 088 hl.
  • Anton Danko44,22 % · 7 167 hl.
  • Mikuláš Bobák3,62 % · 587 hl.
  • Roderik Ledecký1,18 % · 192 hl.
  • Patrik Františka1,04 % · 170 hl.
Účasť 202641,01 %Rozpočet 202576 mil. €Na obyvateľa1 520 €Zadlženosť8 %Poslanci19*
Sľuby pod lupou: Jozef Králik

Načítavam postoje…

Účasť 41,01 %. Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Prešovák.
Rozpočet a dlh: Rozpočet mesta Poprad 2025, INEKO.

Primátor

Michalovce

Miroslav Dufinec
Zvolený
Miroslav Dufinec
Smer-SD / Hlas-SD / SNS / Sme rodina / SMS
45,4 % · 4 410 hlasov
  • Miroslav Dufinec45,4 % · 4 410 hl.
  • Miroslav Vidovenec30,81 % · 2 993 hl.
  • Dušan Goda8,44 % · 820 hl.
  • Erik Sibal6,8 % · 661 hl.
  • Juraj Čarný5,59 % · 543 hl.
  • Eva Copáková2,15 % · 209 hl.
  • Jozef Bobík odstúpil/a0,78 % · 76 hl.
Účasť 202634,51 %Rozpočet 202547 mil. €Na obyvateľa1 300 €Zadlženosť20 %Poslanci25*
Sľuby pod lupou: Miroslav Dufinec

Načítavam postoje…

Účasť 34,51 %. Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Košičák.
Rozpočet a dlh: Rozpočet mesta Michalovce 2025, INEKO.

Primátor

Spišská Nová Ves

Dávid Demečko
Zvolený
Dávid Demečko
Hlas-SD / Smer-SD / Sme rodina / Republika / Konzervatívci – Kresťanská únia
37,48 % · 4 176 hlasov
  • Dávid Demečko37,48 % · 4 176 hl.
  • Adnan Akram29,56 % · 3 294 hl.
  • Pavol Bečarik20,51 % · 2 286 hl.
  • Lukáš Goduš5,73 % · 639 hl.
  • Ľubica Bednárová2,8 % · 313 hl.
  • Miroslav Uhrin2,52 % · 281 hl.
  • Judita Iľašová odstúpil/a1,36 % · 152 hl.
Účasť 202640,83 %Rozpočet 202660 mil. € odhadNa obyvateľa1 622 €Zadlženosť30 %Poslanci19*
Sľuby pod lupou: Dávid Demečko

Načítavam postoje…

Účasť 40,83 %. Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Košičák.
Rozpočet a dlh: Rozpočet mesta Spišská Nová Ves 2026; dlh podľa INEKO 2024 (odhad), INEKO.

Predsedovia 8 krajov: podrobne

Predseda kraja

Bratislavský kraj (BSK)

Juraj Droba
Zvolený
Juraj Droba
Team Bratislava / PS / SaS / Demokrati
70,96 % · 188 732 hlasov
  • Juraj Droba70,96 % · 188 732 hl.
  • Rastislav Gajarský11,54 % · 30 695 hl.
  • Zuzana Krajčovičová9,6 % · 25 556 hl.
  • Ostatní kandidáti (4)7,86 % · 20 958 hl.
Účasť 202646,5 %Rozpočet 2025720 mil. € odhadNa obyvateľa978 €Zadlženosť31 %Poslanci56
Sľuby pod lupou: Juraj Droba

Načítavam postoje…

Účasť 46,5 %. Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Postoj.
Rozpočet a dlh: BSK rozpočet 2025, odhad pre 2026, INEKO.

Predseda kraja

Trnavský kraj (TTSK)

Jozef Viskupič
Zvolený
Jozef Viskupič
PS / SaS / KDH / Demokrati / Hnutie Slovensko / OKS / Magyar Fórum
54,04 % · 103 083 hlasov
  • Jozef Viskupič54,04 % · 103 083 hl.
  • József Berényi20,86 % · 39 790 hl.
  • Peter Hambálek11,67 % · 22 263 hl.
  • Ostatní kandidáti (4)13,4 % · 25 585 hl.
Účasť 202644,4 %Rozpočet 2026320 mil. €Na obyvateľa514 €Zadlženosť30 %Poslanci40
Sľuby pod lupou: Jozef Viskupič

Načítavam postoje…

Účasť 44,4 %. Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Postoj.
Rozpočet a dlh: Schválený rozpočet TTSK 2026 (vrátane fin. operácií); zadlženosť k 31. 12. 2025, INEKO.

Predseda kraja

Trenčiansky kraj (TSK)

Jaroslav Baška
Zvolený
Jaroslav Baška
Smer-SD / Hlas-SD / SNS / Republika
57,44 % · 119 827 hlasov
  • Jaroslav Baška57,44 % · 119 827 hl.
  • Natália Svítková39,02 % · 81 400 hl.
  • Daniel Galas2,29 % · 4 787 hl.
  • Ostatní kandidáti (1)1,24 % · 2 595 hl.
Účasť 202647,5 %Rozpočet 290 mil. € odhadNa obyvateľa512 €Zadlženosť30 %Poslanci44
Sľuby pod lupou: Jaroslav Baška

Načítavam postoje…

Účasť 47,5 %. Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Postoj.
Rozpočet a dlh: vlastný odhad, INEKO.

Predseda kraja

Nitriansky kraj (NSK)

Branislav Becík
Zvolený
Branislav Becík
Hlas-SD / Smer-SD / Republika
50,47 % · 115 058 hlasov
  • Branislav Becík50,47 % · 115 058 hl.
  • Henrich Varga28,86 % · 65 807 hl.
  • Tibor Csenger10,4 % · 23 726 hl.
  • Ostatní kandidáti (4)10,24 % · 23 370 hl.
Účasť 202645,3 %Rozpočet 2025302 mil. €Na obyvateľa448 €Zadlženosť6 %Poslanci57*
Sľuby pod lupou: Branislav Becík

Načítavam postoje…

Účasť 45,3 %. Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Postoj.
Rozpočet a dlh: Schválený rozpočet NSK 2025, INEKO.

Predseda kraja

Žilinský kraj (ŽSK)

Erika Jurinová
Zvolená
Erika Jurinová
Nezávislá / Hnutie Slovensko / KDH / Za ľudí / NOVA / SaS / PS / Demokrati / OKS / ODS / Konzervatívci
52,06 % · 134 617 hlasov
  • Erika Jurinová52,06 % · 134 617 hl.
  • Igor Choma25,8 % · 66 725 hl.
  • Martin Kapitulík12,65 % · 32 721 hl.
  • Ostatní kandidáti (4)9,46 % · 24 482 hl.
Účasť 202650,1 %Rozpočet 2025375 mil. € odhadNa obyvateľa540 €Zadlženosť22 %Poslanci56
Sľuby pod lupou: Erika Jurinová

Načítavam postoje…

Účasť 50,1 %. Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Postoj.
Rozpočet a dlh: ŽSK rozpočet 2025, odhad, INEKO.

Predseda kraja

Banskobystrický kraj (BBSK)

Ondrej Lunter
Zvolený
Ondrej Lunter
Nezávislý / SaS / Hlas-SD / KDH / PS / Maďarská aliancia
64,81 % · 135 971 hlasov
  • Ondrej Lunter64,81 % · 135 971 hl.
  • Miroslav Suja14,99 % · 31 465 hl.
  • Marian Kotleba9,11 % · 19 128 hl.
  • Ostatní kandidáti (4)11,04 % · 23 204 hl.
Účasť 202646,2 %Rozpočet 2025340 mil. € odhadNa obyvateľa528 €Zadlženosť28 %Poslanci49*
Sľuby pod lupou: Ondrej Lunter

Načítavam postoje…

Účasť 46,2 %. Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Postoj.
Rozpočet a dlh: BBSK rozpočet 2025, odhad, INEKO.

Predseda kraja

Prešovský kraj (PSK)

Milan Majerský
Zvolený
Milan Majerský
KDH / Hnutie Slovensko / SaS / Za ľudí / Konzervatívci-KÚ / PS
48,77 % · 138 819 hlasov
  • Milan Majerský48,77 % · 138 819 hl.
  • Milan Mazurek35,18 % · 100 131 hl.
  • Samuel Migaľ6,05 % · 17 240 hl.
  • Ostatní kandidáti (8)9,95 % · 28 404 hl.
Účasť 202649,9 %Rozpočet 2026553 mil. €Na obyvateľa683 €Zadlženosť30 %Poslanci67
Sľuby pod lupou: Milan Majerský

Načítavam postoje…

Účasť 49,9 %. Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Postoj.
Rozpočet a dlh: Schválený rozpočet PSK 2026, INEKO.

Predseda kraja

Košický kraj (KSK)

Rastislav Trnka
Zvolený
Rastislav Trnka
Nezávislý / Maďarská aliancia
32 % · 76 421 hlasov
  • Rastislav Trnka32 % · 76 421 hl.
  • Marián Porvažník30,7 % · 73 304 hl.
  • Igor Šimko24,15 % · 57 682 hl.
  • Ostatní kandidáti (3)13,13 % · 31 366 hl.
Účasť 202642,5 %Rozpočet 2025390 mil. € odhadNa obyvateľa500 €Zadlženosť32 %Poslanci59
Sľuby pod lupou: Rastislav Trnka

Načítavam postoje…

Účasť 42,5 %. Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Postoj.
Rozpočet a dlh: KSK rozpočet 2025, odhad, INEKO.

Starostovia 4 mestských častí: podrobne

Starosta mestskej časti

Bratislava-Staré Mesto

Matej Vagač
Zvolený
Matej Vagač
PS / Team Bratislava / SaS / Demokrati
62,18 % · 11 588 hlasov
  • Matej Vagač62,18 % · 11 588 hl.
  • Zuzana Aufrichtová19,8 % · 3 692 hl.
  • Miroslav Vetrík10,4 % · 1 949 hl.
  • Petra Hitková7,5 % · 1 407 hl.
Účasť 202646 %

Účasť 46 % (19 901 z 43 235 voličov). Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Topky.

Starosta mestskej časti

Bratislava-Petržalka

Ján Hrčka
Zvolený
Ján Hrčka
Nezávislý / Strana Krajina
54,36 % · 22 665 hlasov
  • Ján Hrčka54,36 % · 22 665 hl.
  • Daniel Klimovský34,4 % · 14 330 hl.
  • Juraj Mravec11,2 % · 4 693 hl.
Účasť 202646,4 %

Účasť 46,4 % (43 896 z 94 606 voličov). Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Topky.

Starosta mestskej časti

Košice-Staré Mesto

Igor Holéczy
Zvolený
Igor Holéczy
PS / Demokrati / Za ľudí / Maďarská aliancia
40,68 % · 2 690 hlasov
  • Igor Holéczy40,68 % · 2 690 hl.
  • Igor Petrovčik25,62 % · 1 694 hl.
  • Renáta Zolnaiová9,37 % · 620 hl.
  • Alena Zvarová Bašistová9,01 % · 596 hl.
  • Peter Škripko8,4 % · 556 hl.
  • Michal Djordjevič6,89 % · 456 hl.
Účasť 202637,88 %

Účasť 37,88 %. Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Košice:dnes.

Starosta mestskej časti

Košice-Západ

Marcel Vrchota
Zvolený
Marcel Vrchota
SaS / PS / Za ľudí / Hnutie Slovensko / Demokrati / DS-ODS
32,32 % · 3 317 hlasov
  • Marcel Vrchota32,32 % · 3 317 hl.
  • Patrícia Helfenová14 % · 1 433 hl.
  • Andrej Sitkár12,6 % · 1 298 hl.
  • Michal Starec11,1 % · 1 140 hl.
  • Dominik Karaffa10,8 % · 1 113 hl.
  • Peter Berinšter6,1 % · 622 hl.
  • Beáta Zemková5,4 % · 558 hl.
  • Filip Gaál4,6 % · 475 hl.
  • Zdenko Lipták3 % · 305 hl.
Účasť 202634,7 %

Účasť 34,7 % (10 895 z 31 373 voličov). Zdroj výsledkov: Štatistický úrad SR, prevzaté z: Topky.

Zdroje

Výsledky: Štatistický úrad SR, prevzaté z článkov uvedených pri každej voľbe; Štátna komisia pre voľby výsledky potvrdila. Pri krajoch uvádzame troch najúspešnejších kandidátov a ostatných spolu. Rozpočty a zadlženosť sú údaje, ktoré sme zverejnili pred voľbami (rozpočty miest a krajov, INEKO); hodnoty označené „odhad“ sú vlastný odhad. Poslanci označení hviezdičkou: počet z obdobia 2022 – 2026.